Божиќна реклама за осамен баркод скенер ќе ве исполни со позитивни емоции
Почетна » Новости » Занимливости » Божиќна реклама за осамен баркод скенер ќе ве исполни со позитивни емоции

Божиќна реклама за осамен баркод скенер ќе ве исполни со позитивни емоции

Божиќната реклама на швајцарскиот супермаркет „Migros“ потсетува дека никој не треба да биде сам за празниците.

Во видеото, прикажан е сладок баркод скенер во маркет, кој по завршувањето на работното време останува сам да ја прослави божиќната ноќ.

Малиот уред тажно и осамено талка низ продавницата обидувајќи се да пронајде ведра точка во темната ноќ, но по кратко време се враќа касиерката која ги спојува трите скенери заедно на едно место. Со огромна радост тие наздравуваат за нивното обединување.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18489 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?