Божиќна реклама за осамен баркод скенер ќе ве исполни со позитивни емоции
Почетна » Новости » Занимливости » Божиќна реклама за осамен баркод скенер ќе ве исполни со позитивни емоции

Божиќна реклама за осамен баркод скенер ќе ве исполни со позитивни емоции

Божиќната реклама на швајцарскиот супермаркет „Migros“ потсетува дека никој не треба да биде сам за празниците.

Во видеото, прикажан е сладок баркод скенер во маркет, кој по завршувањето на работното време останува сам да ја прослави божиќната ноќ.

Малиот уред тажно и осамено талка низ продавницата обидувајќи се да пронајде ведра точка во темната ноќ, но по кратко време се враќа касиерката која ги спојува трите скенери заедно на едно место. Со огромна радост тие наздравуваат за нивното обединување.

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 22%
  • 41%
  • 12%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 3754 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.