Блогерка која го очекува шестото дете создава забавни фотографии од своето големо семејство
Почетна » Новости » Занимливости » Блогерка која го очекува шестото дете создава забавни фотографии од своето големо семејство

Блогерка која го очекува шестото дете создава забавни фотографии од своето големо семејство

Блогерка со забавни фотографии го документира проширувањето на нејзиното семејство и привлекува обожаватели на Instagram.

Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит

Сара Лит во моментов го очекува своето шесто дете, а изгледа неверојатно. На својата Instagram страница, таа предлага модерни стајлинзи за мајки и трудници, и неретко се облекува складно со своите деца. Во коментарите, таа редовно добива комплименти дека има совршено семејство, на што таа возвраќа:

„ВИСТИНАТА. Денешниот ден не изгледаше како на фотографиите. Денешниот ден беше тежок и ќе ви ја кажам реалноста. Со Енди имавме долг ‘разговор’ за бракот, имаше и солзи и недоразбирања. Не успеавме да одиме в црква оти 3 деца беа болни. Ви го кажувам ова зашто треба да знаете дека сме далеку од совршени. Ова сме ние – хаотични, емотивни, задоцнети и понекогаш надвладеани од чувствата. Но, она што нè држи е желбата да ИЗДРЖИМЕ низ овие периоди“.

Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит

Хаштагот кој таа го поставува на фотографиите е „Семејството пред сè“.

Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит Сара Лит

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?