Близначки со различна боја на кожата и очите кои нема шанси да ги помешате
Почетна » Новости » Занимливости » Близначки со различна боја на кожата и очите кои нема шанси да ги помешате

Близначки со различна боја на кожата и очите кои нема шанси да ги помешате

Често се случува луѓето да помешаат близнаци поради нивната преголема сличност, но тоа никогаш се нема случено со Марсија и Мили Бигс. Зошто? Бидејќи 11-годишните близначки воопшто не наликуваат една на друга.

Марсија има светол тен, руса коса и сини очи, додека нејзината сестра Мили има значително потемна кожа и црни очи.

Близначки Близначки Близначки Близначки Близначки

„Понекогаш луѓето не ни веруваат кога им кажуваме дека сме близначки. Мислат дека ги лажеме“ – изјавила Марсија.

Близначки Близначки Близначки Близначки Близначки

Очигледните разлики меѓу близначките се должат на мешаното потекло на нивните родители. Марсија го наследила својот изглед од мајка им, додека Мили од нивниот татко.

Близначки

Кога се родиле девојчињата имале иста боја на кожата, но како што минувало времето кожата на Мили започнала да станува сè потемна и потемна. „Ние никогаш не се грижевме за тоа. Едноставно го прифативме“ – рекол нивниот татко.

Близначки Близначки Близначки

Шансите да се родат близнаци со различна боја на кожата се многу мали (еден случај на милион).

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5491 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“