Почетна » Новости » Занимливости » Битолчанката Ирена Србиновска се омажи за „ергенот“ Локи со кого се заљубија во шоуто „The Bachelor“

Битолчанката Ирена Србиновска се омажи за „ергенот“ Локи со кого се заљубија во шоуто „The Bachelor“

Ирена Србиновска успеа да го освои срцето на „ергенот“ Локи Гилберт и победи во осмата сезона од австралиското реално шоу „The Bachelor“.

По завршувањето на таа сезона во 2020 година, Ирена и Локи ја продолжија љубовната романса, а сега нивната љубов ја крунисаа со брак.

Викендов, парот се венча на церемонија во Мелбурн. Тие ги изненадиле сите присутни гости, кои мислеле дека всушност ќе прославуваат за нивната свршувачка.

„Нашите гости мислеа дека присуствуваат на забава за нашата веридба. Беше неверојатно специјален момент кога сфатија дека всушност ќе бидат сведоци на нашата свадба“ – изјавила Ирена за списанието Who, кое ги објави фотографиите од прославата.

Ирена Србиновска и Локи Гилберт

33-годишната невеста, која има потекло од Битола, носеше нежна венчаница и долг превез.

Ирена Србиновска и Локи Гилберт Ирена Србиновска и Локи Гилберт Ирена Србиновска и Локи Гилберт Ирена Србиновска и Локи Гилберт Ирена Србиновска и Локи Гилберт Ирена Србиновска и Локи Гилберт

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 10%
  • 26%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 7979 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.