Почетна » Новости » Занимливости » Битолчанката Ирена Србиновска се омажи за „ергенот“ Локи со кого се заљубија во шоуто „The Bachelor“

Битолчанката Ирена Србиновска се омажи за „ергенот“ Локи со кого се заљубија во шоуто „The Bachelor“

Ирена Србиновска успеа да го освои срцето на „ергенот“ Локи Гилберт и победи во осмата сезона од австралиското реално шоу „The Bachelor“.

По завршувањето на таа сезона во 2020 година, Ирена и Локи ја продолжија љубовната романса, а сега нивната љубов ја крунисаа со брак.

Викендов, парот се венча на церемонија во Мелбурн. Тие ги изненадиле сите присутни гости, кои мислеле дека всушност ќе прославуваат за нивната свршувачка.

„Нашите гости мислеа дека присуствуваат на забава за нашата веридба. Беше неверојатно специјален момент кога сфатија дека всушност ќе бидат сведоци на нашата свадба“ – изјавила Ирена за списанието Who, кое ги објави фотографиите од прославата.

Ирена Србиновска и Локи Гилберт

33-годишната невеста, која има потекло од Битола, носеше нежна венчаница и долг превез.

Ирена Србиновска и Локи Гилберт Ирена Србиновска и Локи Гилберт Ирена Србиновска и Локи Гилберт Ирена Србиновска и Локи Гилберт Ирена Србиновска и Локи Гилберт Ирена Србиновска и Локи Гилберт

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15054 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.