Битолската градоначалничка Наташа Петровска во светол костум на затворањето на „Браќа Манаки“
Почетна » Новости » Занимливости » Битолската градоначалничка Наташа Петровска во светол костум на затворањето на „Браќа Манаки“

Битолската градоначалничка Наташа Петровска во светол костум на затворањето на „Браќа Манаки“

Наташа Петровска присуствуваше на затворањето на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“. 47-годишната градоначалничка на Битола беше придружувана од својот сопруг.

На свеченоста пред Центарот за култура, битолската политичарка се појави во класичен светол костум.

Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска

Петровска одржа краток говор на сцената пред доделувањето на главните награди.

Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска Наташа Петровска

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“