Бетмен, Спајдермен и Супермен претпразнично ги изненадија дечињата на Детската клиника во Скопје
Почетна » Новости » Занимливости » Бетмен, Спајдермен и Супермен претпразнично ги изненадија дечињата на Детската клиника во Скопје

Бетмен, Спајдермен и Супермен претпразнично ги изненадија дечињата на Детската клиника во Скопје

Малите пациенти на Детската клиника вчера имаа возбудливо попладне, затоа што добија посета од суперхероите Бетмен, Спајдермен и Супермен.

Облечени во костими, обучените волонтери од тимот за спасувања на планина, како дел од тимот за одговор при катастрофи на Црвениот Крст на град Скопје, со јажиња се спуштија од кровот на здравствената установа.

Суперхероите претпразнично се дружеа со дечињата и им мамеа насмевки за да им го олеснат престојот во болницата. Погледнете како изгледаше симулационата вежба „Хероите на моето детство“:

Хероите на моето детство Хероите на моето детство Хероите на моето детство Хероите на моето детство Хероите на моето детство Хероите на моето детство Хероите на моето детство

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3554 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.