Бетмен, Спајдермен и Супермен претпразнично ги изненадија дечињата на Детската клиника во Скопје
Почетна » Новости » Занимливости » Бетмен, Спајдермен и Супермен претпразнично ги изненадија дечињата на Детската клиника во Скопје

Бетмен, Спајдермен и Супермен претпразнично ги изненадија дечињата на Детската клиника во Скопје

Малите пациенти на Детската клиника вчера имаа возбудливо попладне, затоа што добија посета од суперхероите Бетмен, Спајдермен и Супермен.

Облечени во костими, обучените волонтери од тимот за спасувања на планина, како дел од тимот за одговор при катастрофи на Црвениот Крст на град Скопје, со јажиња се спуштија од кровот на здравствената установа.

Суперхероите претпразнично се дружеа со дечињата и им мамеа насмевки за да им го олеснат престојот во болницата. Погледнете како изгледаше симулационата вежба „Хероите на моето детство“:

Хероите на моето детство Хероите на моето детство Хероите на моето детство Хероите на моето детство Хероите на моето детство Хероите на моето детство Хероите на моето детство

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18536 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?