Беспрекорна: Кралицата Ранија во модерно деловно издание на самит во Њујорк
Почетна » Новости » Занимливости » Беспрекорна: Кралицата Ранија во модерно деловно издание на самит во Њујорк

Беспрекорна: Кралицата Ранија во модерно деловно издание на самит во Њујорк

Кралицата Ранија одржа говор во рамките на самитот HeForShe IMPACT во Њујорк.

На настанот, 48-годишната јорданска кралица се појави во елегантно деловно издание. Светлиот костум е дело на италијанската модна куќа Ermanno Scervino.

Кралицата Ранија Кралицата Ранија

„Како личност која патува меѓу Истокот и Западот и ги слуша сториите на жените, можам да ви кажам: Кога станува збор за зајакнувањето на жените, далечината се топи и разликите исчезнуваат“ - рече таа и додаде дека сите жени се соочуваат со универзални проблеми како балансирање помеѓу мајчинството и кариерата и реалноста дека мажите се поплатени од жените.

Иницијативата HeForShe на UN Women ги поттикнува момчињата и мажите да им станат партнери на девојчињата и жените во борбата за женските права и става акцент на фактот дека сите би имале бенефиции од родовата еднаквост.

Кралицата Ранија Кралицата Ранија Кралицата Ранија Кралицата Ранија Кралицата Ранија Кралицата Ранија Кралицата Ранија

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19904 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?