„Без изговори“: Фитнес блогерка и нејзината баба покажуваат вежби за целото тело
Почетна » Новости » Занимливости » „Без изговори“: Фитнес блогерка и нејзината баба покажуваат вежби за целото тело

„Без изговори“: Фитнес блогерка и нејзината баба покажуваат вежби за целото тело

Фитнес блогерка и нејзината баба добија многу аплаузи за заеднички тренинг кој го објавија на Instagram.

Дијана Мотлак од Колумбија постојано споделува домашни видеа со вежби за различни делови од телото, инспирирајќи ги илјадниците фанови да водат активен начин на живот. Во едно од најновите видеа, таа покажува тренинг за целото тело, а нејзината баба ги прави вежбите прилагодени на нејзината возраст.

Ти ги поставуваш твоите граници.

Баба ми е активна личност и ми рече: „Сакам да ги направам вежбите што ги правиш ти онака како што ги правам јас!“. И одговорив: „Ајде да го направиме тоа!!!“ Најдоброто нешто е што сè пробува и за сè вели „Да, го можам тоа, ми се допаѓа оваа вежба!“.

Затоа без изговори, ако се сака, ќе се најде начин!!!

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10478 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.