Без изговори: Трансформации со слабеење на лица со силна волја
Почетна » Новости » Занимливости » Без изговори: Трансформации со слабеење на лица со силна волја

Без изговори: Трансформации со слабеење на лица со силна волја

Прекумерната тежина го загрозува здравјето и ја намалува самодовербата на секоја личност.

Милиони луѓе во светот секојдневно водат борба со вишокот килограми, а честопати овие битки резултираат со зачудувачки трансформации со слабеење.

Со внесување на здрава исхрана и воведување редовни тренинзи и физичка активност, многу луѓе успеале целосно да си го променат животот и изгледот кон подобро.

Во продолжение погледнете фотографии „пред и потоа“ од личности со силна волја:

„Одењето во фитнес сала ми помогна не само физички, туку и ментално.“

Трансформации со слабеење

„Мојата најниска тежина од прва година во средно училиште – трпеливоста и силната волја се исплатија.“

Трансформации со слабеење

„Не сум повеќе дебела.“

Трансформации со слабеење

„По разводот, за само 18 месеци преминав од 204 на 92 килограми.“

Трансформации со слабеење

„Минус 40 килограми – ги изгубив во само една година.“

Трансформации со слабеење

„Прогресот ми одзеде 1 година и 5 месеци. Сега се хранам правилно и тренирам 5-6 пати неделно.“

Трансформации со слабеење

„Првичната цел ми беше да имам под 90 килограми до мојот 30-ти роденден. Речиси сум таму.“

Трансформации со слабеење

„Ја водам оваа битка до крај, без разлика колку време ќе трае или на колку препреки ќе наидам.“

Трансформации со слабеење

„„Ја направив мојата прва јога сесија по боледување и се потсетив дека не треба да го тргнам погледот од поголемата и подобра слика.“

Трансформации со слабеење

„Официјално, во само 2 години изгубив повеќе килограми отколку што тежам сега.“

Трансформации со слабеење

„Промена на конфекцискиот број од 5XL на L. Обем на половината од 142 на 96 сантиметри. Се чувствувам одлично.“

Трансформации со слабеење

„Го ценам тоа што тој беше покрај мене низ целото ова патување.“

Трансформации со слабеење

„Како започна, како продолжува.“

Трансформации со слабеење

„Преминав од дебела гостинка на свадба, до планирање на мојата сопствена венчавка. Среќна и здрава и горда на моето патување.“

Трансформации со слабеење

„Ослабев 31 кг само со помалку јадење и со повеќе движење.“

Трансформации со слабеење

„Ја донирам облеката од минатата година.“

Трансформации со слабеење

„Започнав да одам во фитнес сала пред 3 месеци, за да ослабам и да станам посилна.“

Трансформации со слабеење

„Сè уште имам килограми за губење, но среќна сум со мојот напредок.“

Трансформации со слабеење

„Веќе се чувствувам многу поздрава.“

Трансформации со слабеење

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 733 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.