Безумен луксуз: Девојка го прослави 18-тиот роденден со ултра раскошна забава
Почетна » Новости » Занимливости » Безумен луксуз: Девојка го прослави 18-тиот роденден со ултра раскошна забава

Безумен луксуз: Девојка го прослави 18-тиот роденден со ултра раскошна забава

Даника Кармелина го прослави својот 18. роденден со ултра луксузна забава.

Младата девојка од Манила, Филипини, го одбележа полнолетството со екстравагантна прослава на тема „Лебедово езеро“.

Даника изгледаше како принцеза во раскошен розов фустан, а подоцна се пресоблече во црна креација.

„Мојот прв фустан беше инспириран од Лебедово езеро. Работевме заедно со дизајнерката за да го создадеме комплетниот изглед. Чинеше околу 7.000 евра и беше совршен“ – изјавила Даника.

Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника

Свеченоста го чинела семејството на Даника 41.000 долари.

На Филипините, 18-тиот роденден се смета за еден од најзначајните настани во животот на жената и се нарекува „деби“. До пред неколку генерации, ваквите дебитирања беа начин за младите дами да се претстават пред општеството како жени, кои по овој ден се подобни да стапат во брак.

Но, во изминативе години, овој настан не се фокусира толку на бракот, туку е ориентиран кон славењето на животот на девојката и нејзиниот влез во светот на возрасните.

Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника

Според традицијата, 18 значајни мажи во животот на Даника ѝ подарија по една роза.

Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника Роденден на Даника

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20171 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?