Бали, Дубаи, Маврициус... Авантурите на девојката која го води саканиот низ светот немаат крај
Почетна » Новости » Занимливости » Бали, Дубаи, Маврициус... Авантурите на девојката која го води саканиот низ светот немаат крај

Бали, Дубаи, Маврициус... Авантурите на девојката која го води саканиот низ светот немаат крај

Мурад и Наталија Осман се среќниците кои го обиколуваат светот, посетувајќи егзотични места што секој посакува да ги види со сопствени очи. Нивните фотографии и нивната препознатлива поза веќе неколку години се вистински хит на Instagram.

Брачниот пар во изминативе неколку месеци отпатува на многу атрактивни дестинации меѓу кои Абу Даби, Дубаи, Ерменија, Бајкалското Езеро, Маврициус, Бали, Кина, Тајван, Москва, Шпанија и Бангкок, а фотографиите од нивните авантури се магични.

Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова

Популарната двојка, која стои зад проектот Follow Me To, го прошири своето портфолио и со нереални фотографии инспирирани од филмови и серии како „Star Wars“, „It“ и „Game of Thrones“, кои ги создава во соработка со други Instagram артисти.

Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова Осман Мурад и Наталија Захарова

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1318 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.