Балансиравме заедно
Почетна » Новости » Занимливости » Балансиравме заедно

Балансиравме заедно

Во неделата во Градскиот парк во Скопје балансиравме заедно со Баланс+ пробиотскиот јогурт на Битолска Млекара.

Храбро ги поминавме сите десет игри, активно се дружевме, стигнавме до целта, доделивме многу награди, се освеживме со најубавиот јогурт Баланс+ и пеевме заедно со Некс тајм, Ламбе Алабаковски, Тони Зен, Бени Шакири, Ѓоко Танески и Виктор Апостоловски.

А на нашиот водител Димитар Атанасовски од срце му благодариме бидејќи не го штедеше својот глас храбрејќи нè до целта и хранејќи нè со сите важни информации за воспоставување на природниот баланс.

Балансиравме заедно Балансиравме заедно

Најважно од сè, дознавме и се уверивме дека јогуртот Баланс+ секогаш е верен пријател во варењето на храната и регулирањето на метаболизмот и дека делотворно влијае врз нашата цревна флора.

Балансиравме заедно

Дознавме уште и дека десетте забавни игри, кои лесно ги поминавме, всушност, асоцираат на десетдневното редовно пиење на Баланс+, кој на ист лесен начин ќе го подобри нашиот метаболизам и нема да нè остави без награда. Погодувате, овој пат наградата е нашето здравје.

Балансиравме заедно Балансиравме заедно Балансиравме заедно Балансиравме заедно Балансиравме заедно Балансиравме заедно

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4937 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.