Бабички со тетоважи ја одбележаа 30-годишнината од нивното пријателство
Почетна » Новости » Занимливости » Бабички со тетоважи ја одбележаа 30-годишнината од нивното пријателство

Бабички со тетоважи ја одбележаа 30-годишнината од нивното пријателство

Некои личности никогаш не стареат во душата.

Две пријателки си направиле складни тетоважи со она што најмногу го сакаат за да ја одбележат 30-годишнината од нивното пријателство.

Тетоважа Тетоважа

Бабичките со младешки дух си истетовираа две кригли кои се држат за раце, како симбол на нивните заеднички дружби.

Фотографиите ги објави внукот на едната баба кој воедно и ги направил тетоважите. Во описот, тату артистот објасни дека двете госпоѓи сакаат да пијат пиво, но дека најмногу уживаат кога пијат заедно. Токму како што покажуваат и нивните тетоважи.

Тетоважа

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6819 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.