Бабички со тетоважи ја одбележаа 30-годишнината од нивното пријателство
Почетна » Новости » Занимливости » Бабички со тетоважи ја одбележаа 30-годишнината од нивното пријателство

Бабички со тетоважи ја одбележаа 30-годишнината од нивното пријателство

Некои личности никогаш не стареат во душата.

Две пријателки си направиле складни тетоважи со она што најмногу го сакаат за да ја одбележат 30-годишнината од нивното пријателство.

Тетоважа Тетоважа

Бабичките со младешки дух си истетовираа две кригли кои се држат за раце, како симбол на нивните заеднички дружби.

Фотографиите ги објави внукот на едната баба кој воедно и ги направил тетоважите. Во описот, тату артистот објасни дека двете госпоѓи сакаат да пијат пиво, но дека најмногу уживаат кога пијат заедно. Токму како што покажуваат и нивните тетоважи.

Тетоважа

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4946 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?