Бабите се најдобри: Девојче нацрта божиќен џемпер, бабата ѝ сплете идентичен
Почетна » Новости » Занимливости » Бабите се најдобри: Девојче нацрта божиќен џемпер, бабата ѝ сплете идентичен

Бабите се најдобри: Девојче нацрта божиќен џемпер, бабата ѝ сплете идентичен

Бабите имаат специјално место во срцата на секој од нас.

Талентирана писателка од Англија ја изненади малата внука со специјален подарок, кој ќе го памети и чува засекогаш.

Имено, малото девојче за домашна задача требало да нацрта божиќен џемпер со уникатен дизајн. Откако го погледнала, бабата Џули Кординер одлучила да сплете идентичен таков џемпер за внука си.

божиќен џемпер божиќен џемпер

„Внука ми за домашна задача требаше да нацрта божиќен џемпер, па јас одлучив да го рекреирам. Нејзината реакција кога го отвори подарокот беше бесценета“ – напиша Џули во описот на фотографиите.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 685 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.