Артист создава нереални лица со спојување на фотографии од славни личности
Почетна » Новости » Занимливости » Артист создава нереални лица со спојување на фотографии од славни личности

Артист создава нереални лица со спојување на фотографии од славни личности

Фотошоп и сè е можно. Артистот Gesichtermix со помош на познатата програма за фотографии создава нереални лица, комбинирајќи слики од славни личности.

На хибридните портрети умешно и внимателно се соединети најпрепознатливите црти на холивудски и музички ѕвезди и политичари, а резултатот е доста интересен.

Ријана + Кети Пери

Нереални лица од славни личности Нереални лица од славни личности

Леонардо Дикаприо + Шон Пен

Нереални лица од славни личности

Натали Портман + Скарлет Јохансон

Нереални лица од славни личности

Џенифер Лопез + Хали Бери

Нереални лица од славни личности

Дејвид Бекам + Жерард Батлер

Нереални лица од славни личности

Роберт Де Ниро + Кевин Спејси

Нереални лица од славни личности

Адријана Лима + Самер Глау

Нереални лица од славни личности

Џастин Тимберлејк + Џастин Бибер

Нереални лица од славни личности

Тејлор Свифт + Ема Стоун

Нереални лица од славни личности

Џорџ Клуни + Том Хенкс

Нереални лица од славни личности

Том Крус + Џон Траволта

Нереални лица од славни личности

Џенифер Лоренс + Клер Дејнс

Нереални лица од славни личности

Хју Џекман + Џејк Џиленхал

Нереални лица од славни личности

Џереми Ајронс + Крис Пајн

Нереални лица од славни личности

Одри Тоту + Марион Коријар

Нереални лица од славни личности

Кристоф Валц + Бенедикт Камбербач

Нереални лица од славни личности

Фарел Вилијамс + Ченинг Тејтум

Нереални лица од славни личности

Чарли Шин + Ештон Кучер

Нереални лица од славни личности

Бен Афлек + Даниел Деј-Луис

Нереални лица од славни личности

Еван МекГрегор + Колин Флирт

Нереални лица од славни личности

Арнолд Шварценегер + Силвестер Сталоне

Нереални лица од славни личности

Емили Блант + Кристина Ричи

Нереални лица од славни личности

Стивен Спилберг + Вуди Ален

Нереални лица од славни личности

Џони Деп + Никола Саркози

Нереални лица од славни личности

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3110 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?