Артист претвора фотографии од луѓе во забавни илустрации
Почетна » Новости » Занимливости » Артист претвора фотографии од луѓе во забавни илустрации

Артист претвора фотографии од луѓе во забавни илустрации

Не се изненадувајте ако го пронајдете својот лик на некоја од илустрациите на Хулио Цезар.

Креативниот артист од Бразил избира на интернет фотографии од луѓе по случаен избор и ги претвора во забавни илустрации. Делата на Хулио постојано привлекуваат комплименти пред сè поради колоритноста и невообичаениот метод на работа.

Илустрациите на Хулио Цезар Илустрациите на Хулио Цезар Илустрациите на Хулио Цезар Илустрациите на Хулио Цезар Илустрациите на Хулио Цезар Илустрациите на Хулио Цезар Илустрациите на Хулио Цезар Илустрациите на Хулио Цезар Илустрациите на Хулио Цезар Илустрациите на Хулио Цезар Илустрациите на Хулио Цезар Илустрациите на Хулио Цезар Илустрациите на Хулио Цезар Илустрациите на Хулио Цезар

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.