Артист ги илустрира Дизни принцезите во невестински фустани
Почетна » Новости » Занимливости » Артист ги илустрира Дизни принцезите во невестински фустани

Артист ги илустрира Дизни принцезите во невестински фустани

Преку илустрации, Греко Арчибалд прикажува своја замисла за тоа како би изгледале Дизни принцезите во улога на модерни невести.

За секоја од принцезите и женските ликови од анимираните хитови, тој нацрта венчаница која соодветствува на нејзиниот стил.

Бела

Дизни принцези

Пепелашка

Дизни принцези

Покахонтас

Дизни принцези

Елза

Дизни принцези

Ариел

Дизни принцези

Мулан

Дизни принцези

Јасмин

Дизни принцези

Аурора

Дизни принцези

Снежана

Дизни принцези

Златокоса

Дизни принцези

Тијана

Дизни принцези

Мег

Дизни принцези

Мерида

Дизни принцези

Моана

Дизни принцези

Ана

Дизни принцези

Есмералда

Дизни принцези

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20173 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?