Артистка ја илустрира својата бременост, цртајќи ги дизниевите принцези како трудници
Почетна » Новости » Занимливости » Артистка ја илустрира својата бременост, цртајќи ги дизниевите принцези како трудници

Артистка ја илустрира својата бременост, цртајќи ги дизниевите принцези како трудници

Артистка ги претставува моментите кои ги искусува во текот на нејзината прва бременост, користејќи ги дизниевите ликови.

Ана Беленки ги црта принцезите на Дизни како трудници кои се соочуваат со реални проблеми. Нејзиниот серијал е насловен „Real-life princesses“.

Сè започнува со фантазија, исто како и сè друго...

„Ова е оној магичен момент кога сфаќате дека создадовте нов живот и дека наскоро ќе го донесете на овој свет.“

Ана Беленки

Славење на првите моменти

„Инспирирано од првото клоцање на моето бебе.“

Ана Беленки

Нема повеќе „skinny“ панталони

„Боже, само што сфатив дека ниту едни панталони не ме собираат, а бидејќи сме во локдаун, нема од каде да си купам. Заглавена сум додека да ми пристигнат онлајн нарачките.“

Ана Беленки

Велат бременоста ќе ти даде блесок

„Ми се чини дека немам спиено со години. Кога ќе погледнам во огледалото, таа вреска по мене и ме моли да престанам! И што е работата со акните? Имав помалку како тинејџерка!“

Ана Беленки

Оваа е за татковците

„Моментот кога го откривме полот на детето и таткото започна да плаче. Не е ли неодоливо? Им ја посветувам илустрацијава на сите чувствителни татковци, најдобри сте!“

Ана Беленки

Преминувам на територијата за разговори за реалноста

„Си ја замислував мојата бременост како нежна и магична. Никој не ме подготви за фактот дека ќе бидам како балон со гасови кои не можам да ги контролирам, па еве сум, ви ја раскажувам целата вистина околу тоа. Во оваа точка, можам да кажам дека дефинитивно романсата ја нема.“

Ана Беленки

Во ова ќе се пронајдат сите идни мајки

„Утринските мачнини кои продолжуваат цел ден се голем дел од мојот секојдневен живот како трудница.“

Ана Беленки

Престани да цимолиш

„Што ми е мене? Може ли ова да се поправи? Плачам хистерично за сè!“

Ана Беленки

Губење на сите манири

Ана Беленки

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.