Артистка создава магични фотографии од баби и дедовци со нивните внучиња
Почетна » Новости » Занимливости » Артистка создава магични фотографии од баби и дедовци со нивните внучиња

Артистка создава магични фотографии од баби и дедовци со нивните внучиња

Суџата Сетија создава магични фотографии кои будат емоции и ја покажуваат љубовта и посветеноста на бабите и дедовците кон нивните внучиња.

Англиската артистка сподели дека била инспирирана да создаде ваков серијал затоа што немала фото-спомени со нејзините баба и дедо.

„Кога ќе се навратам на сите фотографии од моите семејни албуми, немам ниту една слика со моите баба и дедо. Имам слики со мајка ми, татко ми, брат ми... дури и со моето куче и уличната мачка која ја посвоивме, но сериозно немам со моите дедо и баба. А тоа се луѓето кои најмногу ги сакав... и сè уште ги сакам, иако одамна се заминати од овој свет. Па, се заколнав дека каде и да патувам низ светот, ќе фотографирам баби и дедовци или прабаби и прадедовци со нивните внучиња“ – вели таа.

Погледнете некои од нејзините фото-дела.

Фотографии Фотографии Фотографии Фотографии Фотографии Фотографии Фотографии Фотографии Фотографии Фотографии Фотографии Фотографии Фотографии

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6789 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.