Артисти со цртежи се збогуваат со креаторот на „Том и Џери“ и „Попај“ кој ни го разубавуваше детството
Почетна » Новости » Занимливости » Артисти со цртежи се збогуваат со креаторот на „Том и Џери“ и „Попај“ кој ни го разубавуваше детството

Артисти со цртежи се збогуваат со креаторот на „Том и Џери“ и „Попај“ кој ни го разубавуваше детството

Светот се збогува со Јуџин Мерил Дејч, човекот кој ги создаде едни од најубавите цртани серии од нашето детство.

Креаторот на „Том и Џери“ и „Попај морнарот“ издиша за последен пат во Прага изминатата недела на 95-годишна возраст.

За да му оддадат почит, артисти од различни делови од светот создаваат илустрации за талентираниот аниматор и филмски режисер со омилените ликови од цртаните.

Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч Илустрации посветени на Јуџин Мерил Дејч

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4225 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.