Артисти со трогателни цртежи за бремената слоница која умре откако изеде ананас полн со петарди
Почетна » Новости » Занимливости » Артисти со трогателни цртежи за бремената слоница која умре откако изеде ананас полн со петарди

Артисти со трогателни цртежи за бремената слоница која умре откако изеде ананас полн со петарди

За да се заштитат себеси, луѓето неретко им наштетуваат на невини животни.

Бремена слоница во Керала, Индија, почина откако изеде ананас полн со петарди, кој бил поставен од фармери за да ги брка дивите животни.

По инцидентот, повредената слоница се упатила кон река и ја држела устата под вода до смртта.

Слоница Слоница Слоница

Оваа трагедија го обиколи светот, па артисти од различни држави насликаа цртежи за несудената мајка и нејзиното неродено малечко.

Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница

„Тоа е убиство. Ова е најнасилната област во Индија. На пример, тие фрлаат отров на патиштата, поради што умираат 300-400 кучиња и птици истовремено“ – изјавила активистката Манека Ганди и додала дека во Керала на секои три дена се убива по еден слон.

Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница Слоница

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3852 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.