Ангелски волшепства: Најубаво украсената улица за Божиќ во Лондон
Почетна » Новости » Занимливости » Ангелски волшепства: Најубаво украсената улица за Божиќ во Лондон

Ангелски волшепства: Најубаво украсената улица за Божиќ во Лондон

Ангелски волшепства ги „заслепуваат“ минувачите на улицата „Regent“ во Лондон. Оваа улица е позната по спектакуларните ангелски фигури кои секоја година го будат празничниот дух во британската метропола.

Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон

Скулптурните дела се инспирирани од декорациите кои биле поставени токму тука во 1954 година, кога била првата украсена улица во историјата на Лондон.

Секое од шеснаесетте дела е маестрална, тридимензионална скулптура, направена во Лондон со најсовремена техника.

Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон Лондон
Лондон

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9618 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.