Албанка фотографира деца со Даунов синдром во стилот на познати уметнички дела
Почетна » Новости » Занимливости » Албанка фотографира деца со Даунов синдром во стилот на познати уметнички дела

Албанка фотографира деца со Даунов синдром во стилот на познати уметнички дела

Соела Зани е креаторка на специјален проект во чиј фокус се поставени дечиња со Даунов синдром.

Албанската фотографка направи прекрасни фотографии кои се инспирирани од познати уметнички слики.

„Пораката која сакам да ја споделам преку овој проект е дека секое човечко суштество е уметничко дело, па ние мора да се научиме да ги гледаме на прекрасен начин. Овие деца се убави, тие можат да направат сè ако им дадеме шанса“ – изјавила Зани.

Фотографии на Соела ЗаниThe Dancer Фотографии на Соела ЗаниThe Infant Samuel Фотографии на Соела ЗаниThe Son of Man Фотографии на Соела ЗаниMaster John Heathcote Фотографии на Соела ЗаниPrima Ballerina Фотографии на Соела ЗаниThe Fifer Фотографии на Соела ЗаниGabrielle Arnault as a Child Фотографии на Соела ЗаниJulie Manet Фотографии на Соела ЗаниLas Meninas Фотографии на Соела ЗаниBoy and Rabbit Фотографии на Соела ЗаниPaulo as Harlequin Фотографии на Соела ЗаниMaster Bunbury Фотографии на Соела ЗаниClara Serena Rubens Фотографии на Соела ЗаниMiss Bowles Фотографии на Соела ЗаниHarriet Ann Seale Фотографии на Соела ЗаниChild With Dove

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.