Авон со иновативна маскара и со Ирина Шајк како заштитно лице
Почетна » Новости » Занимливости » Авон со иновативна маскара и со Ирина Шајк како заштитно лице

Авон со иновативна маскара и со Ирина Шајк како заштитно лице

Нова линија шминки со револуционерна True Color технологија

Козметичкиот гигант ја претставува својата нова инспиративна линија на шминка – создадена да го открие најубавото во секоја жена под мотото „Ти ја создаваш убавината“. Производите од Авон Колор се создадени да понудат професионален изглед за домашна употреба дури и на помалку искусните корисници. Во линијата е имплементирана иновативна Тру колор (True Color) технологија која обезбедува вистинска долготрајност на шминката и екстремно интензивни и живи бои кои одговараат на сите можни тенови на кожата и остануваат сосема идентични како во палетата.

Ирина Шајк

Покрај True Color технологијата, во оваа линија новитет се и супериорните формули употребени кај различните производи од Авон Колор. Кај производите за усни како карминот, сјајот за усни, новитетот молив-кармин и моливчето за усни, формулата вклучува потхранувачи шеа путер, омега масти, арктички бобинки и витамин Е. Овие елементи ги прават усните нежни, ги заштитуваат и даваат чувство на инстантна хидратација. Кај производите за усни дополнително е развиена и формула со самообновливи пигменти за загарантирана долготрајност на боите, а истата формула е застапена и кај сенките за очи.

Ирина Шајк

Линијата Авон Колор, чие заштитно лице е атрактивниот модел Ирина Шајк, го нуди сè она што е потребно за совршен изглед на дамите – кармин, молив-кармин, сјај за усни, четирибојни и двобојни сенки за очи и моливче за очи.

Линијата вклучува:

  • Луксузен кармин -ултра Колор (Ultra Color)
  • Самоостречко моливче за усни
  • Ултрасветкав сјај за усни
  • Моливче за очи со сунѓерче
  • Двобојни и четирибојни сенки за очи -тру колор (True Color)
  • Молив-кармин - ултра колор (Ultra Color) – новитет во линијата
Ирина Шајк

Маскара која ги менува правилата на игра

Козметичката компанија Авон (AVON) отвора нова страница во историјата на маскарите, претставувајќи нова, револуционерна форма на четката. Иновативниот производ маскарата за мега ефект (mega effects) е плод на 6-годишно проучување, 5.000 часа научна разработка и консултации до 2.000 жени.

Avon

Мега ефект е суштинска еволуција бидејќи уште од 50-тите години на 19-тиот век па сè до денес, маскарите го немаат променето обликот. „Ние го согледавме фактот дека постои потреба да се подобри начинот на нанесување на маскара и со оваа нова иновација Авон засекогаш го менува начинот на употреба“ – Лиса Ламберти, извршен директор на секторот за истражување и развој на боја.

Новата маскара за мега ефект од Авон има значително покомпактна форма на пакувањето, но се одликува и со револуционерна супер-четка која е прва од ваков вид. Таа совршено го следи обликот на окото и може да се употребува од 12 различни агли за трансформација на трепките од крај до крај, од коренот до врвовите. „Супер-четката лесно се превиткува и ви овозможува да нанесете на самата основа на трепките од многу различни агли, и тоа на сосема едноставен начин“ – објаснува Лорен Андерсен, шминкерка на познатите ѕвезди и нов експерт за шминка на Авон.

Avon

Благодарение на оваа иновација, се постигнува извонреден панорамски волумен на трепките кој е за 40% поголем во споредба со традиционалните четки, очите изгледаат поголеми, а трепките потемни и погусти. Исто така, маскарата е направена со водоотпорна формула која спречува заплеткување, размачкување, или пак згрутчување и водено е тестирана од офтамолог.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9692 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.