Ќе ви го згрее срцето: Малото напуштено момче кое за малку ќе умреше, сега е среќно и здраво
Почетна » Новости » Животни стории » Ќе ви го згрее срцето: Малото напуштено момче кое за малку ќе умреше, сега е среќно и здраво

Ќе ви го згрее срцето: Малото напуштено момче кое за малку ќе умреше, сега е среќно и здраво

Пред неколку недели светот го обиколија трогателни фотографии од мало прегладнето момче кое пие вода од хуманитарка. Малото детенце било напуштено од семејството, бидејќи верувале дека е вештер. Многумина се молеа тоа да преживее, бидејќи неговиот изглед потсетуваше на најлошото.

Благодарение на неговата спасителка, сега момчето е среќно и здраво. Новата фотографија покажува дека хуманата постапка на Ања Рингрен Ловен заслужува најгласни аплаузи и огромна почит.

Хоуп

„Денот кога првпат го носев ова слатко мало момче во моите раце, бев сигурна дека нема да преживее. Секој вдишување беше битка за него и не сакав да умре без име, без достоинство, па го крстив Хоуп (Надеж).“

„Надеж за мене е специјално име. Не само значењето на Надеж, но и тоа што го претставува. Пред многу години си го истетовирав името НАДЕЖ на моите прсти заради тоа што за мене значи: Помагај ѝ на една личност секој ден“ – пишува Ања.

Хоуп Хоуп Хоуп Хоуп Хоуп

The day I carried this sweet little boy in my arms for the very first time I was so sure he would not survive. Every...

Posted by Anja Ringgren Lovén on Wednesday, March 16, 2016

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3348 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“