Ужасни фотографии и видеа по страотниот земјотрес во Албанија
Почетна » Новости » Животни стории » Ужасни фотографии и видеа по страотниот земјотрес во Албанија

Ужасни фотографии и видеа по страотниот земјотрес во Албанија

Страв, паника и тага ја обзеде Албанија по катастрофалниот земјотрес. Потресот со јачина од 6,4 степени по Рихтер ги разбуди албанските жители, а беше почувствуван и во Македонија.

Спасувачите неуморно трагаат по преживеани додека бројот на жртвите и повредените постојано расте. Смртоносниот потрес одзеде најмалку 13 животи, а над 600 лица се повредени.

Фотографии и видеа од најпогодените населени места визуелно покажуваат низ каков кошмар минуваат нашите соседи.

Албанија Албанија Албанија Албанија Албанија Албанија Албанија Албанија Албанија Албанија

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6473 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.