Радосно видео: Доктори и сестри со аплаузи ја испраќаат малата Мила откако се излекува на Детската клиника во Скопје
Почетна » Новости » Животни стории » Радосно видео: Доктори и сестри со аплаузи ја испраќаат малата Мила откако се излекува на Детската клиника во Скопје

Радосно видео: Доктори и сестри со аплаузи ја испраќаат малата Мила откако се излекува на Детската клиника во Скопје

Позитивните вести се повеќе од добредојдени деновиве, а организацијата „САНО“ ни подари прекрасна вест благодарение на малата Мила.

Борбената хероина го заврши лекувањето на Детската клиника во Скопје со победничко ѕвонење на ѕвончето додека медицинските лица силно ѝ аплаудираа.

„Многу мила, една мала Мила! Денес и на оваа прекраснотија ѝ велиме збогум и се гледаме кога ќе пораснеш голема девојка, кога ќе станеш докторка и кога и ти ќе лекуваш дечиња. Денес клоцна една голема грижа, така и треба“ – стои во описот на видеото кое поттикнува убави чувства.

Видео

Болно девојче Болно девојче

Пред 10 дена, со симболично ѕвонење лекувањето го заврши и малата Румеса.

Од „САНО“, со моќна објава нè потсетија да седиме дома и да не се жалиме што сме во карантин.

„Ве молам помислете на семејства кои се борат со педијатриски карцином, тогаш кога ќе слушнете дека некој се жали од КОВИД-19 и домашна изолација!“ – споделија тие заедно со фотографија од болно девојче.

Болно девојче

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5983 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“