Пред и потоа: Фотографии ја покажуваат огромната штета од ужасните пожари во Австралија
Почетна » Новости » Животни стории » Пред и потоа: Фотографии ја покажуваат огромната штета од ужасните пожари во Австралија

Пред и потоа: Фотографии ја покажуваат огромната штета од ужасните пожари во Австралија

Борбата против огнената стихија во Австралија продолжува, а штетата која е нанесена е огромна.

Изгорени се повеќе од 6 милиони хектари, 25 лица ги загубија своите животи, а бројот на настрадани животни се стравува дека достигнал до 1 милијарда.

Островот Кенгуру, природниот резерват Мого, Сините планини, природниот резерват во Канбера, живописниот град Малакота... Фотографии пред и потоа ја покажуваат огромната штета на зафатените површини. Погледнете ги:

1.

Штета по пожарите во Австралија

2.

Штета по пожарите во Австралија

3.

Штета по пожарите во Австралија

4.

Штета по пожарите во Австралија

5.

Штета по пожарите во Австралија

6.

Штета по пожарите во Австралија

7.

Штета по пожарите во Австралија

8.

Штета по пожарите во Австралија

9.

Штета по пожарите во Австралија

10.

Штета по пожарите во Австралија

11.

Штета по пожарите во Австралија

12.

Штета по пожарите во Австралија

13.

Штета по пожарите во Австралија

14.

Штета по пожарите во Австралија

15.

Штета по пожарите во Австралија

16.

Штета по пожарите во Австралија

17.

Штета по пожарите во Австралија

18.

Штета по пожарите во Австралија

19.

Штета по пожарите во Австралија

20.

Штета по пожарите во Австралија

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1532 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.