„Празнината секогаш ќе боли“: Сопругата на диџеј Ицко со семејни фотографии и емотивна порака по неговата прерана смрт
Почетна » Новости » Животни стории » „Празнината секогаш ќе боли“: Сопругата на диџеј Ицко со семејни фотографии и емотивна порака по неговата прерана смрт

„Празнината секогаш ќе боли“: Сопругата на диџеј Ицко со семејни фотографии и емотивна порака по неговата прерана смрт

Ристо Меловски, познат како диџеј Ицко, на 48 години ја загуби битката со КОВИД-19. Многу лица кои го познаваа, преку пораки на социјалните мрежи, изразија сочувство до семејството.

Неговата ужалена сопруга Наташа сподели емотивен текст и семејни фотографии преку кои му се заблагодари за љубовта и поддршката.

Меловски

Прочитајте го текстот во целост:

Нема зборови, нема утеха за твојата загуба. Ти благодарам што ми беше другар, сопруг, пријател, родител за пример и другар со големо Д за сите. Празнината секогаш ќе боли, но среќни сме затоа што беше дел од нашиот живот.

Те сакам и секогаш ќе те сакам, душичке моја, љубов моја. Ти благодарам за секој прекрасен момент, за тоа што секогаш знаеше да ме насмееш и орасположиш.

Тешко е, но морам да продолжам понатаму заради тебе, бидејќи ти беше човек кој секогаш одеше напред, морам и заради нашите деца, бидејќи ти веруваше во мене.

Ќе излеземе на прав пат не се секирај и не се сомневај, бидејќи ти секогаш внимаваш на нас, знам.

Нека ти е светол патот кон вечноста.

Наташа и Ристо се родители на две деца.

Меловски Меловски Меловски Меловски Меловски Меловски

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9566 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.