По ШЕСТ спонтани абортуси, трудница прослави за виножито-бебе со прекрасна фотосесија
Почетна » Новости » Животни стории » По ШЕСТ спонтани абортуси, трудница прослави за виножито-бебе со прекрасна фотосесија

По ШЕСТ спонтани абортуси, трудница прослави за виножито-бебе со прекрасна фотосесија

Прекрасната фотографија од трудница, која изгуби шест бебиња пред да остане бремена со своето виножито-бебе, освојува срца низ светот.

Anne Semonin

„Виножито-бебе“ е бебе родено од мајка која претходно имала спонтан абортус, родила мртво бебе или ѝ починало новороденче. По бура се раѓа прекрасно и светло виножито, кое дава надеж дека сè ќе биде подобро, а токму оттаму потекнува идејата за концептот „виножито-бебиња“.

Џесика и нејзиниот сопруг Кевин поминале низ шест спонтани абортуси во обид да го добијат своето второ дете. „Изгубив шест бебиња за да ја имам честа да го носам ова виножито-бебе. Се надевам дека мојата приказна ќе му помогне на некој друг, да знае дека не е сам, бидејќи патувањето на загубата и неплодноста е темно и самотно“ – рекла Џесика.

Трудница

За фотосесијата биле искористени димни бомби во различни бои, за да се долови изгледот на виножито.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18500 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?