„Победи страшна болест, но не плаче, туку среќен е и по цел ден се смее“: 3-годишниот Реџеп го победи ракот
Почетна » Новости » Животни стории » „Победи страшна болест, но не плаче, туку среќен е и по цел ден се смее“: 3-годишниот Реџеп го победи ракот

„Победи страшна болест, но не плаче, туку среќен е и по цел ден се смее“: 3-годишниот Реџеп го победи ракот

Кога ќе заѕвони ѕвончето на Детската клиника во Скопје, тоа значи дека уште еден мал херој победи страшна болест. Овојпат тоа е 3-годишниот Реџеп.

„Реџеп има само три години и може слободно да се пофали дека ги направил трите најважни работи во животот !

1. Не плаче, туку среќен е и по цел ден се смее!

2. Победи страшна болест, па здрав по цел ден игра!

3. Храбар е и може светот да го сврти наопачки.

Да си жив и здрав Реџеп и само напред!“ – пишуваат од здружението за поддршка на деца болни од рак „САНО“ во описот на видеото.

Септември е месец за подигнување на свеста за ракот кај децата.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9808 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.