Почетна » Новости » Животни стории » Најубавиот звук: По 70 недели хемотерапии, момче заѕвони на ѕвончето во болницата во која се излекува

Најубавиот звук: По 70 недели хемотерапии, момче заѕвони на ѕвончето во болницата во која се излекува

Момче беше испратено со аплаузи и насмевки од болницата во која 70 недели примаше хемотерапии и се лекуваше.

Џејмс среќно заѕвони на ѕвончето кое го означи крајот на неговата макотрпна битка со туморот на ‘рбетниот мозок. Првата хемотерапија, тој ја прими во ноември 2021 година, а помина и низ две операции за отстранување на туморот.

„Звукот на ѕвончето дека НЕМА ПОВЕЌЕ ХЕМОТЕРАПИИ е најангелскиот звук“ - пишува на видеото.

@hoperisesnews The sound of that NO MORE CHEMO BELL is the most angelic sound! @james_taylor_archy_ / Insta #pediatriccancer #childhoodcancerawareness #nomorechemo #chemotherapy ♬ The Mighty Rio Grande - Concept - This Will Destroy You

Татко му постојано ја документира неговата борба со опаката болест и споделува видеа и фотографии на Instagram.

Џејмс Џејмс Џејмс Џејмс Џејмс Џејмс

Сега, по завршувањето на лекувањето, Џејмс е среќно момче кое не само што може самостојно да оди, туку и да трча.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.