Молете се за Бејрут: Артисти од целиот свет со емотивни цртежи изразуваат сочувство за жртвите во ужасната експлозија
Почетна » Новости » Животни стории » Молете се за Бејрут: Артисти од целиот свет со емотивни цртежи изразуваат сочувство за жртвите во ужасната експлозија

Молете се за Бејрут: Артисти од целиот свет со емотивни цртежи изразуваат сочувство за жртвите во ужасната експлозија

Бејрут денес е во мислите на многу луѓе од целиот свет.

Артисти ги искористија талентот за сликање и креативноста за преку цртежи да им изразат сочувство на сите засегнати од страотната експлозија. На хаштагот #prayforbeirut (Молете се за Бејрут) постојано се споделуваат илустрации и слики полни со емоции.

Ужасната експлозија во главниот град на Либан се случи вчера откако настана пожар во магацин на пристаниште. Досега е потврдена смртта на околу 100 лица, а повредени се повеќе од 4.000.

Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут

И нашиот артист Зоран Кардула со свој цртеж изрази сочувство со жртвите.

Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут Бејрут

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8655 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.