Мајка на 4 дечиња има потреба од помош: Да ѝ помогнеме на Маријана Димоска која боледува од рак
Почетна » Новости » Животни стории » Мајка на 4 дечиња има потреба од помош: Да ѝ помогнеме на Маријана Димоска која боледува од рак

Мајка на 4 дечиња има потреба од помош: Да ѝ помогнеме на Маријана Димоска која боледува од рак

Нашето малку, некому значи многу. Ајде да се сплотиме и заедно да ѝ помогнеме на Маријана Димоска која се бори за својот живот.

42-годишната мајка на четири дечиња боледува од малиген меланом на трупот – секундарна малигна неоплазма на мозокот и на церебралните менинги и секундарна малигна неоплазма на бел дроб.

Лекувањето на Маријана треба да продолжи во Турција, за што ѝ се потребни парични средства кои не е во можност да ги обезбеди без наша помош.

За една терапија на Маријана ѝ се потребни 7.500 евра, а за сите шест терапии кои треба да ги прими, трошокот ќе биде 45.000 евра.

Донации

Броеви за донација

143 127 (Телеком)

143 486 (A1)

Сметка за донација на име Маријана Димоска

210501735592240
НЛБ Банка

Донации

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 735 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.