Малиот јунак Хектор ја победи болеста и заѕвони на ѕвончето на Детската клиника во Скопје
Почетна » Новости » Животни стории » Малиот јунак Хектор ја победи болеста и заѕвони на ѕвончето на Детската клиника во Скопје

Малиот јунак Хектор ја победи болеста и заѕвони на ѕвончето на Детската клиника во Скопје

Денес, кога се одбележува Светскиот ден на детето, едно мало јуначе извојува голема победа.

Среќниот Хектор заѕвони на ѕвончето на Детската клиника во Скопје, со што ја означи победата во здравствената битка која беше принуден да ја води од мали нозе.

„Среќно дете е здраво дете!“

„Денес, на Меѓународниот ден посветен на децата, малиот Хектор си оди дома, здрав!“

„Чао Хектор и се гледаме на твојот прв натпревар во фудбал, за тебе навиваат сите медицински сестри и лекари!“ – пишува персоналот од Детска клиника.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8181 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.