ИТНО: Да му помогнеме на 14-годишниот Игор ВЕДНАШ да замине на операција во Турција
Почетна » Новости » Животни стории » ИТНО: Да му помогнеме на 14-годишниот Игор ВЕДНАШ да замине на операција во Турција

ИТНО: Да му помогнеме на 14-годишниот Игор ВЕДНАШ да замине на операција во Турција

Надополнето (21.30 часот):

Потребните средства се собрани и Игор заминува на операција во Турција.

Повторно сме му потребни на Игор Геленчев. Отворете го вашето срце и донирајте средства за што побрзо да го испратиме на операција.

14-годишното момче минатата година беше оперирано од тумор на мозокот благодарение на средства собрани преку донации.

За жал, неговата состојба повторно се влоши и сега мозокот му се полни со вода поради што мора ИТНО да замине во Турција. Операцијата чини 19.000 евра.

Игор

Апелот за помош на Facebook го објави Верче Крстевска, која постојано е во контакт со мајката на Игор, Живка. Таа апелира до сите кои се во можност што побрзо да донираат средства на жиро сметката на Игор, со што тој веднаш би имал пристап до парите.

Игор

Жиро сметка: 200003205877055
Банка: Стопанска банка АД Скопје:
Цел на дознака: Донација за Игор Геленчев

За донации од странство:
IGOR GELENCHEV
UL. GONE KARAKABAKOV BR.BB STOJAKOVO
BOGRANCI
R.MAKEDONIJA
BANK NAME: STOPANSKA BANKA AD SKOPJE
SWIFT CODE: STOBMK 2X
IBAN: MK07200003207128355 – EUR
MK07200003215597522 – USD
MK07200003219432029 – AUD
MK07200003219433581 – CHF
MK07200003309120266 – GBP

За хуманите луѓе кои немаат можност да уплатат средства во банка, отворени се телефонски броеви за донации.

Телефони за донации:

 • TELEKOM: 143 181
 • VIP: 143 468
 • (со секој повик донирате 100 ден. +18% ддв)
  Игор Игор Игор Игор Игор

  Анкета

  Анкета
  Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
  Се испраќа...

  (Вкупно: 3349 гласа)

  Цитат

  Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

  Пабло Неруда

  Виц

  Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

  Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“