Итен апел за помош на Лидија која боледува од мултиплекс склероза и ѝ се заканува целосна парализа
Почетна » Новости » Животни стории » Итен апел за помош на Лидија која боледува од мултиплекс склероза и ѝ се заканува целосна парализа

Итен апел за помош на Лидија која боледува од мултиплекс склероза и ѝ се заканува целосна парализа

Лидија Ристевска боледува од прогресивна мултиплекс склероза со сериозни симптоми – попреченост во моториката, тешкотии при дишење и голтање.

Таа итно мора да се лекува во Русија со трансплатација на матични клетки. Третманот е еднократен и чини 45.000 евра, а ѝ недостигаат уште 18.000 евра за да може да замине следниот месец на третман. Доколку итно не започне со лекување, на Лидија ѝ се заканува целосна парализа.

Отворете го срцето и донирајте 100 денари кои за Лидија ќе значат шанса за живот.

Броеви за донација:

T-Mobile: 143 121

А1: 143 474

Лидија Ристевска

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6474 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.