„Една кротка убавица, покажа дека е лавица“: Бојана го победи ракот и силно заѕвона на ѕвончето на Детската клиника
Почетна » Новости » Животни стории » „Една кротка убавица, покажа дека е лавица“: Бојана го победи ракот и силно заѕвона на ѕвончето на Детската клиника

„Една кротка убавица, покажа дека е лавица“: Бојана го победи ракот и силно заѕвона на ѕвончето на Детската клиника

Уште една радосна вест одекна од Клиниката за детски болести во Скопје. Храбрата Бојана извојува победа над ракот и сега здрава и среќна си заминува дома.

Бојана заѕвони на ѕвончето во ходникот на Детската клиника и доби силен аплауз од медицинските лица.

„Една кротка убавица, покажа дека е лавица. Браво на храброста драга наша Бојана, те чекаме со уште поголеми животни успеси, ти можеш сè што сакаш. Бојана само посакај! Бојана е една од децата кои победија карцином!“ – пишуваат од клиниката.

Септември е месец за подигнување на свеста за ракот кај децата.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9808 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.