ВИДЕО: Мажи спасуваат момче кое беше заглавено под рушевините по земјотресот во Албанија
Почетна » Новости » Животни стории » ВИДЕО: Мажи спасуваат момче кое беше заглавено под рушевините по земјотресот во Албанија

ВИДЕО: Мажи спасуваат момче кое беше заглавено под рушевините по земјотресот во Албанија

Силен земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтер синоќа ја погоди Албанија, а потресот се почувствува и кај нас.

Најмалку шест животи згаснаа, а околу 350 лица се повредени.

Видео од спасувањето на мало момче, кое беше заробено под рушевините на зграда, го обиколи светот. Во него, спасувачите се обидуваат да го извлечат, додека тоа плаче и моли за помош.

Според информации од албанските медиуми, момчето е спасено и пренесено во болница.

Момче спасено од земјотрес Момче спасено од земјотрес

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6473 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.