ВИДЕО: Близначиња се родија 20 минути по силниот земјотрес во Албанија, докторите одбија да ја напуштат болницата
Почетна » Новости » Животни стории » ВИДЕО: Близначиња се родија 20 минути по силниот земјотрес во Албанија, докторите одбија да ја напуштат болницата

ВИДЕО: Близначиња се родија 20 минути по силниот земјотрес во Албанија, докторите одбија да ја напуштат болницата

Слатки близначиња дојдоа на свет во болница во Тирана 20 минути по катастрофалниот земјотрес кој одзеде најмалку 13 животи.

Позитивната вест ја сподели гинекологот Аника Докле, која работи во болницата „Кочо Глиожени“ каде се родија двете бебиња. Таа објави и видео на својот Facebook профил и напиша: „Ова е најдобриот симбол на животот. Немам зборови“.

Видеото беше преземено и од Euronews Албанија, каде пишува: „Овие близначиња се родија 20 минути по силниот земјотрес кој ја погоди Албанија. Тие се родија во болницата ‘Кочо Глиожени’ во Тирана. Докторите велат дека болницата била оштетена како последица на земјотресот. Тие останаа покрај бебињата и одбија да ја напуштат болницата“.

Во изминатите 24 часа се родија 17 бебиња.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6474 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.