Бидете хумани! Да му помогнеме на малиот Горазд да ги направи своите први чекори
Почетна » Новости » Животни стории » Бидете хумани! Да му помогнеме на малиот Горазд да ги направи своите први чекори

Бидете хумани! Да му помогнеме на малиот Горазд да ги направи своите први чекори

Отворете го вашето срце и покажете хуманост. Ајде заедно да му помогнеме на Горазд да ги направи своите први чекори.

Горазд Исаковиќ е детенце со посебни потреби. Поради проблеми со колената и колковите, Горазд не може да се движи. Потребна му е хируршка интервенција во Белград за да застане на нозе и да ги направи своите први чекори.

Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ

Родителите не се во можност да ги обезбедат финансиските средства потребни за операцијата. Затоа, тие упатуваат апел до сите хумани лица кои можат да одделат мал дел од своите финансиски средства за да му помогнат на Горазд самостојно да зачекори по патеката на животот и да ја пронајде својата среќа, храбро и достоинствено.

Телефони за донации:

 • TELEKOM: 070 143 133
 • VIP: 077 143 472
 • (со секој повик донирате 100 ден. +18% ддв)

  Трансакциска сметка: 200002202808397
  Банка: Стопанска Банка
  Дознака: Донација

  IBAN: MK07200003295598951 EUR

  SWIFT CODE: STOBMK2X

  STOPANSKA BANKA AD SKOPJE

  Skopje "11th Oktomvri" no.7

  Republic of Macedonia

  Beneficiary: Suzana Isakovikj

  Address: Ho Shi Min no. 214b Skopje

  Republic of Macedonia

  Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ

  Пред околу една недела беше организиран хуманитарен настан во Скопје за собирање средства за помош наменети за Горазд. Други дечиња испратија пораки до нивниот другар.

  Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ Горазд Исаковиќ

  Анкета

  Анкета
  Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 19%
  Се испраќа...

  (Вкупно: 4149 гласа)

  Цитат

  Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

  Кели Елмор

  Виц

  Крем со колкав фактор?

  - Со 20.

  Доволно ќе ви е?

  - Ако згрешам, нека изгорам.