Бидете хумани! Да ѝ помогнеме на самохрана мајка на три деца која доживеа срцев удар
Почетна » Новости » Животни стории » Бидете хумани! Да ѝ помогнеме на самохрана мајка на три деца која доживеа срцев удар

Бидете хумани! Да ѝ помогнеме на самохрана мајка на три деца која доживеа срцев удар

Додека се бореше со болеста на едно од своите три деца, самохрана мајка доживеа срцев удар. Здружението за самохрани родители „Надеж Мит“ ја сподели приказната за болната мајка која поради срцевиот удар се наоѓа во тешка здравствена состојба.

Минималната социјална помош која ја добивала не била доволна за покривање на високите трошоци за нејзиното лекување и за лекувањето на нејзиното мало чедо. Имено, нејзиното детенце досега има поминато низ три тешки операции на срце и мора постојано да врши испитувања.

Самохрана мајка

Бидете хумани и донирајте! Да ѝ подадеме рака на оваа силна мајка и да ѝ помогнеме да исплива низ овој тежок период од животот.

Број на жиро сметка

370-0000161010-58

Еуростандард Банка

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3349 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“