Бидете хумани! Да ѝ помогнеме на самохрана мајка на три деца која доживеа срцев удар
Почетна » Новости » Животни стории » Бидете хумани! Да ѝ помогнеме на самохрана мајка на три деца која доживеа срцев удар

Бидете хумани! Да ѝ помогнеме на самохрана мајка на три деца која доживеа срцев удар

Додека се бореше со болеста на едно од своите три деца, самохрана мајка доживеа срцев удар. Здружението за самохрани родители „Надеж Мит“ ја сподели приказната за болната мајка која поради срцевиот удар се наоѓа во тешка здравствена состојба.

Минималната социјална помош која ја добивала не била доволна за покривање на високите трошоци за нејзиното лекување и за лекувањето на нејзиното мало чедо. Имено, нејзиното детенце досега има поминато низ три тешки операции на срце и мора постојано да врши испитувања.

Самохрана мајка

Бидете хумани и донирајте! Да ѝ подадеме рака на оваа силна мајка и да ѝ помогнеме да исплива низ овој тежок период од животот.

Број на жиро сметка

370-0000161010-58

Еуростандард Банка

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3870 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?