Почетна » Новости » Животни стории » Апел за помош на Томче од Битола кој остана парализиран по тешка сообраќајка

Апел за помош на Томче од Битола кој остана парализиран по тешка сообраќајка

Томислав Ивановски има потреба од наша помош.

36-годишниот Битолчанец остана парализиран на долните екстремитети по тешка сообраќајна несреќа, која му се случи пред три години додека се упатувал на работното место.

Томислав Ивановски

Во изминатите три години, тој имал две рехабилитации во Охрид, 14 месеци бил на рехабилитација со помош на роботика во Ниш и му бил направен еден третман со матични клетки во Турција, кој покажал подобрување.

Томислав сега треба да оди на нов третман со матични клетки во Турција, а за да го направи тоа му се потребни финансиски средства кои неговото семејство не може да ги обезбеди без наша помош.

Неговата сопруга Билјана копнее да го погледне Томче исправен на нозе како чекори со нивните ќеркички, па токму затоа упатува апел за помош до сите хумани луѓе.

„Ова е трета година како поминуваме како семејство низ овој кошмар, но и покрај тоа што нашите финансиски можност сосема се исцрпија, надежта дека Томче ќе прооди тлее и гори во секој еден од нас. Затоа се отвораме кон сите вас добри луѓе, да ни подадете рака и да му помогнеме на Томче да стане.“

„Како сопруга на Томислав немам поголема желба од тоа Томче да се исправи на нозе и да прошетаме заедно со нашите две девојчиња, како што правевме пред сообраќајната несреќа која ни го преврте животот наопаку и ни ја одзеде оваа радост“ – изјави таа за Femina.mk.

Томислав Ивановски

Отворете го вашето срце и донирајте!

Броеви за донации:

А1: 143 466

Телеком: 143 106

Трансакциска сметка:

500600021482490

Томислав Ивановски

Стопанска Банка АД Битола

За донации од странство

IBAN: MK07500080014179095

SWIFT: STBBMK22

Линк за донации на GoFundMe

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14379 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.