Апел за помош за Горазд Николоски, битолчанецот кој ја води најтешката битка во својот живот
Почетна » Новости » Животни стории » Апел за помош за Горазд Николоски, битолчанецот кој ја води најтешката битка во својот живот

Апел за помош за Горазд Николоски, битолчанецот кој ја води најтешката битка во својот живот

Горазд Николоски-Гого во моментов ја води најтешката битка во својот живот и му се потребни добродушни сојузници. Отворете го вашето срце и помогнете му да триумфира над болеста!

Горазд Николоски-Гого

Неодамна на Гого му беше дијагностициран остеосарком, малиген тумор на коската на десната нога. Нему му претстои долг и тежок период на лекување. Покажете ја вашата хуманост и доколку сте во можност, донирајте. Секоја помош е добредојдена.

Гого е спортист и авантурист кој досега победувал на многу спортски натпревари.

„ДРУГАРИ, Ова е брат ми Гого. Низ животот извози многу километри, искачи многу височини, победи многу лични и спортски натпревари. Моментално го трча најважниот животен маратон, на патека со многу пречки. Но, тој е многу голем борец, со силен спортски и победнички дух, само му е потребна мала помош од нас...“ – пишува неговата сестра Јасна на Facebook.

Телефони за донации:

 • TELEKOM: 070 143 191
 • ONE: 075 143 650
 • VIP: 077 143 193
 • (со секој повик донирате 100 ден. +18% ддв)

  Kомерцијална банка А.Д. Битола: 300067021014554
  НЛБ Тутунска банка: 210-5016692926-43
  Горазд Николоски
  ул. Климент Охридски 3б
  7000 Битола
  Девизна сметка:
  Acc No: 0230705560582
  IBAN: MK07300307055605809
  SWIFT: KOBSMK2XBTB

  Горазд Николоски-Гого Горазд Николоски-Гого Горазд Николоски-Гого Горазд Николоски-Гого Горазд Николоски-Гого Горазд Николоски-Гого Горазд Николоски-Гого

  Анкета

  Анкета
  Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
  Се испраќа...

  (Вкупно: 2447 гласа)

  Цитат

  Благодарното срце е магнет за чуда.

  Виц

  Пријателки разговараат за фигурата...

  Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

  Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.