„Squid Game“ е најпопуларната серија во историјата на Netflix
Почетна » Новости » Актуелно » „Squid Game“ е најпопуларната серија во историјата на Netflix

„Squid Game“ е најпопуларната серија во историјата на Netflix

„Squid Game“ со молскавична брзина освојува фанови.

Популарната јужнокорејска серија руши рекорди за гледаност, а утрово беше прогласена за најпопуларна серија која некогаш била прикажана на Netflix.

„’Squid Game’ официјално достигна 111 милиони фанови – што ја прави најпопуларна серија некогаш лансирана од нас“ – напишаа на Twitter од популарната платформа за стримување.

Squid Game

Серијата раскажува приказна за група од 456 луѓе кои се поканети да го ризикуваат животот во мистериозна игра за преживување со награда од 45,6 милијарди вони (38,7 милиони американски долари).

Трејлер за „Squid Game“

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 4033 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.