81 нов случај на коронавирус, нема починати
Почетна » Новости » Актуелно » 81 нов случај на коронавирус, нема починати

81 нов случај на коронавирус, нема починати

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие се направени 5.315 тестирања, а има 81 новоинфициран со новиот коронавирус SARS-CoV-2.

Новозаболените со КОВИД-19 се од:

 • Скопје – 27
 • Тетово – 25
 • Куманово – 9
 • Гостивар – 7
 • Кавадарци, Кичево, Дебар и Пехчево по 2
 • Битола, Струмица, Струга, Берово и Валандово по 1
ковид податоци

Нема починати, а регистрирани сe 12 оздравени пациенти од:

 • Тетово – 5
 • Скопје – 3
 • Куманово – 2
 • Гостивар и Прилеп по 1

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.380 бројката на оздравени пациенти е 150.362, на починати е 5.493, а бројот на активни случаи изнесува 525.

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
 • 75%
 • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 2054 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.