30 нови заболени со коронавирус, вкупно 384 случаи во земјата
Почетна » Новости » Актуелно » 30 нови заболени со коронавирус, вкупно 384 случаи во земјата

30 нови заболени со коронавирус, вкупно 384 случаи во земјата

Министерството за здравство објави дека во изминатите 24 часа, во Македонија регистрирани се 30 нови случаи со коронавирус.

Со тоа вкупната бројка на заболени во земјата се искачи на 384.

По градови, 12 од новозаболените се од Скопје, 8 од Куманово, 9 од Прилеп и 1 од Крива Паланка.

Коронавирус

Во изминатото деноноќие направени се 342 теста, а вкупно досега 4.117 тестирања на Ковид-19.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6146 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“