29 нови случаи во Македонија, први заболени во Прилеп и Велес
Почетна » Новости » Актуелно » 29 нови случаи во Македонија, први заболени во Прилеп и Велес

29 нови случаи во Македонија, први заболени во Прилеп и Велес

Во нашата држава бројот на заболени од новиот коронавирус достигна 177.

Министерството за здравство објави дека има 29 нови случаи, од кои најголем дел се од Скопје (20). Три лица се од Куманово и едно од Дебар.

За првпат позитивни лица има од Велес (3) и Прилеп (2).

Коронавирусот во Македонија

Заразените од Прилеп се сопружници кои не патувале во странство. Најверојатно тие ја добиле болеста од нивниот син кој бил на скијање на Копаоник, а се вратил пред 10 дена. Сè уште нема резултати за синот.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2129 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?