Страшни фотографии од последиците од големиот земјотрес во Загреб и видеа од моментот на потресот
Почетна » Новости » Актуелно » Страшни фотографии од последиците од големиот земјотрес во Загреб и видеа од моментот на потресот

Страшни фотографии од последиците од големиот земјотрес во Загреб и видеа од моментот на потресот

Големи материјални штети и десетици повредени има во Загреб по силниот земјотрес. Утрово, во 6:23 часот главниот град на Хрватска го разбуди земјотрес од 5,5 степени по Рихтер, по кој следуваа уште неколку потреси.

Многуте фотографии кои се шират низ регионот ги покажуваат последиците, а видеата сведочат колку сериозен бил првиот потрес.

Премиерот Андреј Пленковиќ сподели дека веќе се водат разговори со хотели и студентски домови и ветил дека никој нема да остане без кров над главата.

Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб Загреб

Оштетената катедрала

Видеа од самиот потрес

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3595 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?