Стево Пендаровски и сопругата Елизабета споделија празнични фотографии со синот
Почетна » Новости » Актуелно » Стево Пендаровски и сопругата Елизабета споделија празнични фотографии со синот

Стево Пендаровски и сопругата Елизабета споделија празнични фотографии со синот

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска ја прославуваат Стара Нова година во интимна атмосфера.

57-годишниот политичар и 48-годишната професорка на Стоматолошкиот факултет објавија семејни фотографии на кои релаксирано позираат пред накитена новогодишна елка со нивниот син Огнен.

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска

За време на празничниот период, Првата дама учествуваше во акција за делење на пакетчиња на Детската клиника, на дечињата хоспитализирани во болницата во Козле, како и на децата од СОС Детско село и здруженијата Проект Среќа, Трисомија 21, ПРКОС и Доза Среќа.

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска
Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 733 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.